SALET logo
Jaga positiivset kogemust

EESTI JA LÄTI PARTNERID TAASELUSTAVAD TÖÖSTUSPÄRANDIT

Algas kaheaastane koostööprojekt, mis ühendab Eesti ja Läti tööstuspärandi objektid. Projekt püüab elustada tööstuspärandi objekte Lõuna- ja Lääne-Eesti regioonis ning Põhja- ja Lääne-Läti ja Riia piirkonnas, et ühiselt luua tööstuspärandi marsruut, mis demonstreerib tööstuspärandit ning ümbritsevat piirkonda, kui atraktiivset turismisihtkohta.

 

Projekt panustab 26 tööstuspärandi objekti renoveerimisse ja külastajatele atraktiivsemaks muutmisse. Lõuna-Eestist kuuluvad tööstuspärandi projekti Alatskivi ait-kuivati, Hellenurme Veskimuuseum, Lahmuse Vesiveski, Leevaku Hüdroelektrijaam ja Räpina Paberivabrik.   

 

Tööstuspärandi projekti eesmärk on tõsta külastajate teadlikkust tööstuspärandi väärtusest ja tähtsusest erinevates regioonides, edastada ajalugu, luua koostöövõrgustik Eesti ja Läti vahel, ühendada tööstuspärandi objektid üheks tervikuks, luues marsruudid ning neid ühiselt turundada. Läbi „edutainment“ lähenemise on külastajatel paremini võimalik osa saada ehedast tööstuspärandist ja selle ajaloost.

 

Projekti tegevused on jagatud kaheks: arendustegevused, sh investeeringud, koolitused, töötoad; sisuturundus ja kommunikatsioon, sh ühise reisijuhi koostamine, virtuaaltuuri ja nädalalõputuuride loomine jms.

 

Projektipartnerite esimene kohtumine projekti tegevuste arutlemiseks toimub 17.-18. mai Dundagas, Lätis.

 

Projekti eelarve kahe aasta peale on 1 143 135,40 eurot, sh. sisaldab INTERREG Eesti-Läti programmi 2014-2020 toetust 971 665,09 eurot.

 

Projekti partnerid on Kurzeme planning region (juhtpartner), Riga planning region, Vidzeme planning region, MTÜ Lääne-Eesti Turism ja SA Lõuna-Eesti Turism.

Lisainfo:

Merike Järv

SA Lõuna-Eesti Turism

5858 5390

merike@southestonia.ee

Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This