SALET logo
Jaga positiivset kogemust
Aprill 2017
29. aprill Meie Stuudio kevadkontsert Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus, Põlvamaa
29. aprill Öötantsupidu Viljandi lauluväljak, Viljandimaa
29. aprill ERMi kontsertsari "Hinge tõmme" - Jaan Pehk Eesti Rahva Muuseum, Tartu
28. aprill VII Meeste Showtantsu festival Ruusa kultuurimaja, Räpina Vald Põlvamaa
26. aprill Perekontsert - Maarja Nuut ERMis Eesti Rahva Muuseum, Tartu
26. aprill Balti akadeemiate orkester tähistab Balti riikide 100. aastapäevi Vanemuise kontserdisaal, Tartu

Balti akadeemiate orkester, mis on loodud Leedu, Läti ja Eesti muusikaakadeemiate noortest talentidest, alustab aprillis kontsertide tsüklit, mis on pühendatud Balti riikide 100. aastapäevale. Kolme aasta jooksul külastatakse seitset riiki ja kahtteist linna, kus noored muusikud annavad kontserte, esitades nii klassikalist kui ka tänapäeva Baltimaade heliloojate muusikat.

Jāzeps Vītolsi Läti Muusikaakadeemia koos Leedu ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga kutsuvad kuulajaid Balti akadeemiate orkestri kontserdile Tartusse, Vanemuise kontserdimajja 26. aprillil kell 19. Kontsert on tasuta.

25. aprill Tartu elamusretk Tartu
23. aprill Jürijooks ümber Leevijõe järve Leevijõe küla, Vastse-Kuuste kultuurimaja, Põlvamaa
23. aprill II Tehvandi Mäejooks Otepää, Valgamaa
23.-29. aprill Tantsunädal 2017 Viljandi, Viljandimaa

Tantsunädal on transkultuuriline, mitmedimensiooniline, multistiililine igas vanuses nii kunstihuvilise kui tavakodaniku igapäevaseid tegevusi sisustav propaganda, mis kulmineerub 29. aprillil Rahvusvahelise Tantsupäeva tähistamisega.
 

23. aprill Matkamaraton´17 Elva puhkepiirkond, Tartumaa

Traditsiooniliselt avame matkahooaega Elvas, pakkudes osalejatele võimalust päevase matkateekonna saatel tutvuda piirkonna looduse ja ettevõtjatega. 

23. aprill Kitzbergi mäejooks Karksi valla kultuurikeskus, Viljandimaa
22. aprill Eesti Meistrivõistlused Murdmaajooksus Elva linn, Tartumaa
22. aprill Varnja Kalalaat 2017 Varnja, Peipsiääre Tartumaa

Traditsiooniks muutunud igakevadine Varnja Kalalaat on Peipsiääre hooaja avamise üritus. Laadal on kohal erinevad värske kala ja kalasaaduste müüjad, kalastusvahendite müüjad, samuti toitlustusepakkujad ning istikute, käsitöö jm laadakauba pakkujad. Pakume erinevat meelelahutust nii suurtele kui väikestele

22. aprill Võhandu Maraton Võrumaa, Põlvamaa

Ühel kaunimal ja karmimal Lõuna-Eesti jõel - Võhandu jõel toimub aerutamismaraton, mis saab stardi varahommikul Võru linnas Tamula järvel ja finišeerub Põlvamaal. Ühe päevaga tuleb läbida 100 kilomeetrit ekstreemseid momente pakkuval Võhandu jõel. 

22. aprill "Tulleminek" esietendus Sadamateater, Tartu Tartumaa

Märt-Matis Lille ooperi "Tulleminek" esietendus. Libretist Jan Kaus, muusikajuht ja dirigent Paul Mägi, dirigent Taavi Kull, lavastaja Taago Tubin (Ugala Teater), kunstnik Liisa Soolepp, valguskunstnik Margus Vaigur (Endla Teater), koreograaf Janek Savolainen. Osades Reigo Tamm, Tamar Nugis, Rasmus Kull, Simo Breede, Jaan Willem Sibul, Märt Jakobson, Pirjo Jonas, Maria Listra, Aule Urb, Annaliisa Pillak, Karmen Puis, Laura Põldvere, Jaanus Tepomees, Karl Edgar Tammi, Kärt Tammjärv. Kaasa teevad Vanemuise ooperikoor ja sümfooniaorkester.

22. aprill Seiklusrännak Pühajärvel Pühajärve, Valgamaa

Seiklusrännak on vahva võistkondlik üritus, mis ühendab endas kaardi järgi liikumise, võistkonna liikmete nutikuse, osavuse ja koostööoskuse ning Eesti rahvakalendri tähtpäeva. Seiklusrännaku võistluslikuks eesmärgiks on koguda etteantud aja (4 tunni) jooksul võimalikult suur punktisumma ja kultuuriliseks eesmärgiks tähistada meie esiisade jaoks olulisi rahvakalendri päevi. 

22. aprill II Ülenurme-Haaslava rattaralli Tartumaa
 
22. aprill Etendus "Vägi" ERMis Eesti Rahva Muuseum, Tartu
21. aprill Pärimusmuusika kontsert "Linnu tee" Eesti Rahva Muuseum, Tartu
Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This