SALET logo
Jaga positiivset kogemust
Oktoober 2017
22. oktoober JJ-Street Streetshow Tartu

JJ-Street Streetshow on Eesti suurim tantsuetendus, mida korraldab JJ-Entertainment koostöös JJ-Street tantsukooliga juba seitsmendat aastat.
Sellel aastal on võimalik Streetshowd näha kordusetendusena 22. oktoobril Teater Vanemuises, Tartus. Väga populaarseks osutunud "Avantürist" jutustab läbi tantsu loo sellest, kuidas noor seikleja satub rännakule tõelisele imedemaale. Etenduse teeb maagiliseks "Alice Imedemaal" ainetel loodud miljöö, mis muutub tundmatuseni, kui avantürist kohtub reaalsusega. Laval saab näha erinevaid tantsustiile - tänavatantsu erinevatest stiilidest jazzi ja vabatantsudeni.
Tantsulavastus «Avantürist» toob vaatajani rõõmsaid hetki, sürrealismi ja vaatemängulisi illusioone – see on elamus kõigile!

14.-15. oktoober 4.Rahvusvaheline pop/jazz kooride konkurssfestival "Lauluragin" Valga, Valgamaa
12.-15. oktoober Üliõpilas-ja sõltumatute teatrite festivali, A-festival Tartu, Tartumaa

Sel sügisel, 12. -15. oktoobril toimub Tartu Üliõpilasteatri poolt korraldatud Rahvusvaheline A-Festival. Kuuendat korda toimuvale festivalile on kutsutud lavastused Saksamaalt, Venemaalt, Lätist, Belgiast ja Eestist.

Tartus toimuval A-Festivalil saab näha nii füüsilist teatrit ( “Põhjamaine paine”, Tartu Üliõpilasteater ja “Muinasjutt”, Peterburi liikumisteater D.O.M), absurdikomöödiat Eugene Ionesco sulest ( “Kiilaspäine lauljatar”, Polygoni Teatrikool), Shakespeare’i tragikoomilist rännakut raevuka tormi ajendil (“Torm”, Linnutee stuudio-laboratoorium, Orjoli kultuuriinstituut), Jack Londoni kõrtsilugu (“Jack”, Moskva autoriteater “Eskiisid ruumis”) ning post-apokalüptilist vaatlust kirsiaia hävitamise hetkest (Tšehhovi “Kirsiaia” tõlgendused - Läti Jelgava üliõpilasteater ning Belgia Kuningliku Ülikooli üliõpilasteater).

Piletid saadaval kohapealt ja buy.silverticket.ee/a-festival.

Kontakt:

Minna-Triin Kohv / +372 556 341 27 / minnatriinkohv@gmail.com

Tartu Üliõpilasteater / www.teater.ut.ee  

12. oktoober Kammerõhtud ERMis Eesti Rahva Muuseum, Tartu

Eesti Rahva Muuseumi Silla-ala
Saksofonikvartett SaxEst:
Ivo Lille
 (sopransaksofon), Danel Aljo (altsaksofon), 
Lauri Sepp
 (tenorsaksofon), Sulev Sommer (baritonsaksofon)
Kavas: P. Iturralde, V. Ignatjev, J. Matitia jt 
Vaba sissepääs!

 

Saksofonikvartett SaxEst on pikka aega koos musitseerinud ansambel, kuhu kuuluvad Ivo Lille (sopransaksofon), Danel Aljo (altsaksofon), Lauri Sepp (tenorsaksofon), Sulev Sommer (baritonsaksofon).

Saksofonikvartett SaxEst alustas oma tegevust 1999. aastal. Ansambli repertuaar on mitmekesine, sisaldades baroki- ja klassitsismiajastu transkriptsioone, originaalteoseid erinevatelt maailma heliloojatelt, Eesti ja maailma nüüdismuusikat, džäss- ning soulmuusikat. Eriline koht ansambli repertuaaris on Eesti heliloojatel (Tõnu Kõrvits, Galina Grigorjeva, Kristjan Kõrver, Ester Mägi, Helena Tulve ja Pärt Uusberg).

Ansambel on välja andnud kaks heliplaati: „Collocutio” (2003) ja „My gift to you” (2009) koos laulja ning basskitarristi James Wertsiga. Tehtud on koostööd erinevate solistidega nagu pianistid Irina Zahharenkova ja Age Juurikas, Yaroslava Kozina (metsosopran), organistid Ulla Krigul, Kristel Aer ja Ines Maidre, Virgo Sillamaa (kitarr), Madis Kari (klarnet), Indrek Vau (trompet), Siim Aimla (saksofonid), James Werts (vokaal), Pille Lill (sopran) ja Meribel Müürsepp (vokaal). Samuti tšellokvartetiga C-Jam (Timo Steineri teose “Ring” esiettekanne), kooriga Vox Clamantis (Mirjam Tally teose „Stjärnorna“ esiettekanne) ja Eesti Filharmoonia kammerkooriga (Tõnu Kõrvitsa teose „Hümnid läänerannikult“ esiettekanne Eestis).

SaxEst on andnud palju edukaid kontserte üle kogu Eesti, sealhulgas sellistel festivalidel nagu Tallinna Kammermuusika festival, Eesti Muusika Päevad, Tallinn Music Week ja Nargen Festival. Samuti on ta esinenud menukate kontsertidega Euroopas ja USAs.

10.-14. oktoober Viljandi Kitarrifestival Viljandi, Viljandimaa
08. oktoober Lõikuspüha Eesti Põllumajandusmuuseum, Ülenurme, Tartumaa

Traditsiooniline lõikuspüha, laat, töötoad, kontsert

08. oktoober 62. Viljandi Linnajooks Viljandi

10.30 Lastejooksud

11.00  Rahvajooks- 5 km

12.00 Põhijooks-12,4 km

13.30 Autasustamine

07. oktoober Oktooberfest Mooste Folgikoda, Põlvamaa
07. oktoober 6. Tartu Linnamaraton Tartu, Tartumaa

Tartu Linnamaraton on ainulaadne Eestis – kogu 42 pikkune maratonidistants joostakse ühel ringil, mis tähendab, et iga rajakilomeeter on ainulaande ja pakub uusi elamusi. Soovijad saavad valida ka poolmaratoni 21 km või 10 km pikkuse jooksudistantsi. 10 km raja võib läbida ka kepikõndi tehes. Noorimatele jooksusõpradele toimuvad Tartu südalinnas lastejooksud.

07. oktoober Liivimaa Mihklilaat Valga, Valgamaa
06.-08. oktoober Rahvusvaheline autorilaulu festival "Lehesaju muusika" 2017 Tartu, Tartumaa

Rahvusvaheline autorilaulu festival on tõeline maiuspala autorilaulužanri harrastajatele ja kuulajatele. Festivalil on tugev positsioon kogu maailma sama liiki festivalide seas. Lehesaju Muusikal astuvad üles tuntud ja andekad bardid, kes on autorilaulu viljelenud mitmeid edukaid aastaid. Esinejaid saabub festivalile kaugetest riikidest maailma erinevaist paigust.

03.-09. oktoober Seto kultuuri nädal mitmel pool Setomaal, Põlvamaa
September 2017
30. september Haanja 100 Haanja, Võrumaa

Rattaüritus

28. september Lavastus "Muutujad" ERMis Eesti Rahva Muuseum, Tartu
24. september 20. Tartu Rattamaraton Otepää, Elva, Tartumaa, Valgamaa

Maailmas suuruselt kolmas maastikurattamaraton pakub osalemisrõõmu paljudele vanuserühmadele ning  erineva sportliku ettevalmistusega ratturitele – kokku võtab maratonist osa üle 8000 ratturi. Põhidistantsid pikkusega 89 ja 40 km viivad võistlejad linnakärast eemale, Lõuna-Eesti vaheldusrikastele maastikuradadele. Nädal enne põhiüritust toimub võistkondlik Tartu Teate Rattamaraton. Pere nooremaid liikmeid ootavad lastesõidud. 

24.-29. september Teadlaste Öö festival 2017 Tartu, üle Eesti

Teadlaste Öö Festival on Eesti ainus ja Baltikumi pikima traditsiooniga teadusfestival, mis on toimunud juba alates 2005. aastast. Festival toimub igal aastal samal ajal – septembri viimasele reedele eelneval nädalal ning selle kulminatsiooniks on euroopaülene Teadlaste Öö, mida korraldatakse kokku pea 300 linnas ja 24 erinevas riigis.

23. september Theatrumi etendus "Isa" Eesti Rahva Muuseum, Tartu
22. september Kurdi Yarsani muusika Tartu Jaani kirik

GIAN TRIO (Iraan)

Mohammad Zolnouri (Iraan) – tar, setar, tanbur
Mohammad Rasouli (Iraan) – nei 
Hamidreza Ojaghi (Iraan) – daf 

Piletid hinnaga 10€, 15€ ja 20€ on saadaval eelmüügist PILETILEVIST ja tund enne kontserdi algust kohapeal.

21. september Lõkkekontsert: Marek Sadam ja Martin Trudnikov Loovusait, Uibujärve, Põlvamaa

Kaunis värviline sügis. Lõke. Romantilised prantsuse šansoonid. Taluromantika. Sina ja Sinu kaaslane.

Marek Sadam ja Martin Trudnikov esitavad eestindatud kujul tuntud prantsuse šansoone ning mõtisklevad ja räägivad elust ning armastusest. Räägivad ja musitseerivad, kesk ürgset Eestimaa loodust, ausalt ja emotsionaalselt. Et Sinu kogemus oleks veel vahvam teeme seda lõkke ääres, vanal taluhoovil, aida ees. 

20.-21. september Theatrumi etendus "Isa" Eesti Rahva Muuseum, Tartu
Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This