SALET logo
Jaga positiivset kogemust
 • AHHAA avas näituse inimkehade läbilõigetest

  Täna avas AHHAA keskus näituse inimkehade läbilõigetest, kus eksponeeritakse rohkem kui 150 erinevat inimorganit pealaest jalatallani. Tegemist on maailmakuulsa näitusega, mis sellisel kujul on Baltikumis esmakordselt.

   

  AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk sõnas, et näituse eksponaadid on päris inimesed. Näituse külastajale avaneb ainulaadne võimalus näha oma silmaga, milline on inimese keha seestpoolt.

   

  „Näitusel eksponeeritakse 12 täiskasvanud inimest, kes on erinevatel viisidel tükkideks lõigatud: kas pikkupidi või ristipidi. Lisaks täissuuruses läbilõigetele saab AHHAAs näha ka ehtsaid organeid, luid, veresoonkonda, närve ja palju muud,“ tutvustas ta.

   

  Näitus „Ahhaa, inimkehad“ avatakse Teaduskeskuses AHHAA kõikidele külastajatele 6. mail ja selle raames saab tutvuda inimorganismi luustiku, lihaskonna, hingamiselundkonna, närvisüsteemi ja ka näiteks veresoonkonnaga.

   

  Inimkehast valmistatud eksponaate tutvustav näitus võimaldab igas vanuses vaatajatel näha seda, mis üldjuhul kuulub meditsiinitöötajate argipäeva. Näitus jääb AHHAA keskusesse kuni 5. novemberini 2017.

  Tagasi

Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This