Tennisele panustamine

tennisele panustamine

Tennise panustamise juhend

Tennis on spordiala, mida mängitakse kogu maailmas, ja see muutub üha populaarsemaks fännidele, kes soovivad kihlvedusid sattuda.

Tennis on ainult jalgpalli (jalgpall) ja hobuste võidusõidu taga kihlvedude tegijate jaoks Suurbritannias, ning on hea põhjus, et üha rohkem inimesi tahab osa tegevusest: see on huvitav mäng, mis pakub laia valikut turud ja turniirid toimuvad aastaringselt.

Kas olete kaotanud ja soovite rohkem teada saada?

Loe edasi …

Algaja juhend tennisele

Enne kui hakkame mängima tennise mängu, alustame algusest peale: kus mängitakse tennist. Tennis toimub ristkülikukujulises kohtus, mis on jagatud kaheks pooleks võrgus üle keskme. Igal poolel koht on kaks külge, deuce pool (paremal) ja reklaami pool (vasakul). Kohtu kummalgi küljel on teeninduskast, mis kulgeb võrgult kuni veidi üle poole tee äärest (baasjoon). Teenindamisel näeb mängija, et tabab palli oma vastase teeninduskasti diagonaalselt üle sealt, kust nad teenivad. Kohtute pikkuses on alleed, mis on üksikmängus, kuid mängivad kahekordsetes mängudes.

Nüüd, kui meil on maapind, lööme punktidesüsteemiga hakkama – ja hoiatame, see on veidi imelik! Iga mängija alustab mängu ‘0’ -ga, välja arvatud see, et see pole teie tavaline null. Tennises, kui mängijal on ‘0’, nimetatakse seda “armastuseks”. Ühe punkti võitmine viib teid 15-ni, teine ​​punkt 30-ni, kolmandik 40-ni, ja kui mängija võidab neljanda koha, võidavad nad mängu – kui mängijad ei olnud “deuce” – s. “Deuce” on mõiste, mida kasutatakse, kui skoor on 40-40. Sealt läheb järgmise punkti võitja “eeliseks”. Kui sama mängija võidab järgmise punkti, võidavad nad ka mängu, kuid kui nad punkti kaotavad, naaseb tulemus deuce.

Pesapalli kunnid saavad panustamisvihjed siit.

Mäng on osa „komplektist“, mida mängitakse kuue või seitsmega, kusjuures mängija peab kaks mängu võitma. Seega, kui mängija on 6-5, on neil võimalus võita 7-5. Kui mõlemad mängijad jõuavad kuue mängu peale, siis liigub komplekt võistlejale, mida saab mõelda kui täiendavat mängu, mida mängitakse seitsmele punktile. Tennise mäng koosneb kolmest või viiest komplekti, sõltuvalt võistlusest.

Kas olete valmis tegutsema kohe? Tennise mängu alustamiseks mängivad mängijad (või meeskonnad) võrgu vastaskülgedel. Üks mängija teenib palli teisele, püüdes lüüa palli teeninduskasti diagonaalselt üle sealt, kust nad teenivad. Mängija teenindab (tuntud kui “server”) algab kohtu paremast küljest ja tal on kaks võimalust palli mängimiseks. Kui nad ei suuda seda mängida oma esimesel käigul, siis see on “süü”. Kui nad ei saa palli mängida oma teise teenimisega ka siis, on see “topeltviga” ja nad kaotavad punkti.

Nüüd eeldame, et tegemist on suure serveriga, kes tabab esimesel katsel õigesse serveri kasti. Sealt tabasid mängijad palli edasi-tagasi, kuni üks mängija tabab “võitjat” (pall põrkab kohtusse ja nende vastane ei saa seda tagasi saata) või üks mängija paneb “vea” (pall tabatakse võrku) või väljaspool kohtut). Punkti võitja saab 15 ja kaotaja saab 0, võttes tulemuse 15-0 või „viisteist armastust”. Sealt mängivad mängijad, et võita mäng, komplekt ja lõpuks mäng.

Põhireeglid

On aeg mõnevõrra sügavamale mõnele tennise reeglile sügavamale minna:

Hindamine
Tennisepunktide hindamissüsteem võib tunduda esialgu natuke segane (või üsna meelevaldne), kuid me oleme seda juba kord kätte saanud.

Kuna me oleme juba lühidalt möödunud, algab iga mäng nullist või armastusest. Sealt läheb skoor selline:

Ühe punkti võitmine viib teid 15-ni
Teine punkt kuni 30
Kolmas punkt kuni 40
Neljas punkt võiks võita teie mängu
Sellegipoolest saabub “deuce”. Kui skoor on tasemel 40-40, siis peab mäng, et võita mäng, võita kaks järjestikust punkti. Kui mängija võidab veel ühe punkti, liigub skoor “eeliseks”. Kui nad seejärel kaotavad järgmise punkti, naaseb tulemus deuce. See protsess võib jätkuda lõputult, kuid see pole tavaliselt liiga pikk, enne kui mäng on lahendatud.

Komplekti võitmiseks peab mängija võitma kuus mängu kahe või enama mänguga.
Jällegi on saak küll: kui mängija on 6-5 ees, on neil võimalus seda mängu võita ja võtta 7-5. Siiski, kui nad ei võida mängu ja skoorid seotakse, liigub komplekt lüüa.

Tiebreak on võistlus seitsmele punktile, kuid nagu ennast, peab mängija võitma kahe punkti võrra. Võrdlussüsteemi skoorimissüsteem erineb tavalise mängu tulemuste süsteemist, kusjuures skoor läheb lihtsalt 0, 1, 2, 3 jne. Samuti on mängijate teenindamise järjekord erinev. Mängija, kes on teeninud eelmises mängus, teenib kõigepealt lõhkes. Nad teenivad sidemete esimese punkti, mille järel nende vastane teenib kaks korda. Sealt pööravad mängijad serveerimist, kusjuures iga mängija teenib kaks korda kordi. Kui on mängitud kuus punkti ja seejärel iga kuue kordaja kohta, lülituvad mängijad poole.

Vasteid mängitakse kolme või viie komplekti vahel. Naiste tennises kasutatakse alati parimat kolmekordset formaati, samal ajal kui meeste tennises kasutatakse sama vormingut paljude ATP Touri sündmuste puhul, kuid suurtes slammides mängivad mehed viie parimaid võistlusi.

Serveerimine
Teenetemärk on tennise mängija arsenali kõik oluline relv ja see on oluline ka mängu tundmaõppimiseks, sest teenistus on koht, kus mäng algab.

Mõned peamised reeglid, mida tuleb meeles pidada:

Võistlusmängu mündi viskamine määrab, milline mängija esmalt teenib.
Mängijad asendavad vaheldumisi, millise kohtu poole nad teenivad, paremal küljel (“deuce side”) alati serveeritakse kõigepealt
Server püüab lüüa palli teeninduskasti diagonaalselt üle nende.
Mingil hetkel ei saa serveri funktsioon liikuda baasjoone ees enne teenimist. Kui nad seda teevad, kutsutakse suu-viga.
Kui server ei suuda oma esimest teenust (see läheb võrku või väljaspool kohtusse), on nad süüdi.
Vea ilmnemisel võib mängija kasutada teist teenet. Kui ilmneb teine ​​viga, siis on see kahekordne viga ja server kaotab punkti.
Kui teenivad klipid võrgu peal, nimetatakse seda “let”. Kui teenistus tabab võrku ja läks teeninduskasti, siis nad ei kaota teenet. Siiski, kui serveerib võrku ja läheb teeninduskarbist välja, on see viga.
Vastuvõtja ei pea seisma kindlas asendis, kuid nende jaoks on tavaline, et nad võtavad vastu positsiooni baasjoone juures või sellest väljaspool, diagonaalselt serveri kohal.
Kui teenistus on mängus, siis ralli lõpp ja mäng lõpeb alles siis, kui üks mängija tabab palli võrku või väljaspool seda.
Üldine esitus
Kui punkt on käimas, on mõned põhilised määrused:

Mängija ei saa palli kaks korda lüüa
Mängija peab lööma palli enne, kui ta teist korda põrkab
Pall peab jääma kohtu piires, et mängida
Kui pall tabab joont või joone osa, on see sisse lülitatud
Kui mängija puudutab võrku kas oma keha või reketiga, kaotavad nad punkti
Kui pall tabab võrku, lõpeb punkt
Lihtne, kas pole?

Ametnikud
On kahte tüüpi ametnikke, kes täidavad eeskirju võistluse ajal, kohtunike kohtunike ja esimehe kohtunikud.

Line kohtunikud töötavad kuni üheksa ametniku meeskondades ja vastutavad palli mängimise eest või mitte. Nad, nagu nimigi ütleb, on paigutatud, et vaadata konkreetseid mängusüsteeme.

Panustaks hoopis jalkale? Saab tehtud. Õpi selgeks siit.

Juhataja kohtunik jälgib mängu kõrgendatud toolist, mis on võrguga kooskõlas. Juhataja kohtunikul on lõplik sõna kõigis kõnedes ja see võib tühistada liini kohtunike otsuse. Juhatuse esimees vastutab skoori hoidmise eest ja kutsub iga punkti lõpus mängijaid välja. Lisaks sellele juhitakse eesistuja kohtuniku ülesandeks tagada, et mängijad järgiksid mängu reegleid ja võivad eeskirjade rikkumise korral välja anda karistusi (mida nimetatakse koodide rikkumisteks).

On veel kaks kohtuvälist ametnikku, turniiri kohtunik on kohustatud tagama, et turniir tervikuna mängitakse tennise reeglitega, ning peakohtunik, kes nimetab kohtunike kohtumised ja vastutab võistluste haldamise eest .

Tennise turniirid

Rahvusvaheline Tennise Föderatsioon (ITF) on juhtimisorgan, mis tegeleb tennisega, sealhulgas rannatennist, mida me ennustame, et isegi ei tea, oli sport (me ka ei teinud).

ITF on seotud 211 riikliku tenniseühinguga ja kuue piirkondliku ühinguga, kelle ülesandeks on spordi haldamine ja reguleerimine, rahvusvaheliste võistluste korraldamine ning spordi arendamine ja edendamine.

ITF osaleb tennise professionaalide liiduga (ATP) ja naiste tenniseliit (WTA), et juhtida professionaalset tennist. ITF vastutab grand slamide, Fed Cupi, Davis Cupi, tennise korraldamise eest olümpiamängudel ja Futures-tasemel turniiridel.

ATP
Algselt 1970. aastatel loodud professionaalsete meeste tennise mängijate õiguste kaitseks on alates 1990. aastast korraldanud Tennispetsialistide Assotsiatsioon (ATP) juhtiva meeste tenniseekskursiooni ATP World Tour. Lisaks juhib ATP Senioride Touri.

ATP World Tour koosneb: ATP World Tour Masters 1000, ATP World Tour 500 Series ja ATP World Tour 250 turniiridest.

ATP jälgib ka ATP maailma edetabelisid, mis põhinevad tulemuspõhisel süsteemil, mis määrab mängijate edetabelid. ATP edetabelid on olemas nii singlite kui ka kahekordsete jaoks ning neid kasutatakse kõigi turniiride ja nendes kasutatavate külvikute kvalifikatsiooni määramiseks.

Seitsmeliikmeline ATP juhatus juhib ATP-d koos 12-mehe mängijanõukoguga ning turniirinõukogu, kuhu kuuluvad 13 esindajat üle maailma.

WTA
Nagu ATP, on Naiste Tenniseliit (WTA) pärit 1970. aastatest ja kujunenud naiste professionaalse tennise esmaseks korraldajaks.

WTA koosneb järgmistest: Premier Tournaments, International Tournaments ja WTA 125k Series.

WTA-l on oma reitingusüsteem, samuti on see teenetepõhine, jooksev 52-nädalane kumulatiivne süsteem, mis järjestab nii ühe- kui ka kahekordse mängijad. Seda kasutatakse selleks, et teha kindlaks, kes ürituse jaoks kvalifitseerub ja kuidas mängijad turniiridel järjestatakse.

WTA-d juhib juhatus, kusjuures kaheksa-liikmelise mängijate nõukogu moodustab allkomiteeks, et toetada mängijate arvamusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga